×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: شاخص حضور جوانان در نماز جمعه، شاخص مهمی برای ۴۰ سال آینده و گام دوم انقلاب است.

حضور جوانان در نماز جمعه شاخص مهمی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور پیش از ظهر امروز در همایش قرارگاه چهل‌سالگی نماز جمعه در مجتمع آدینه تهران اظهار داشت: امسال فرصت خوبی برای نگاه متفاوت نماز جمعه، جایگاه و دستاوردهای آن صورت گیرد و در اجلاس سراسری ائمه جمعه نیز راهنمایی‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص نماز جمعه بروز شد و موج خوبی در سراسر کشور شکل گرفت.

وی افزود: رهبری معظم انقلاب نماز جمعه را نهاد پربرکت رحمانی تعبیر کردند و امروز بعد از ۴۰ سال این چتر رحمت و مهر الهی بر سر مردم عزیز ما برکات عرفانی، معنوی، تربیتی، سیاسی و اجتماعی در سرتاسر کشور به ارمغان داشته است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: امروز بسیاری از اسرار و رموز نماز جمعه عینیت پیداکرده و در صیانت از انقلاب اسلامی، آرمان‌ها، طراوت بخشی به محیط معنوی جامعه، تأثیر در سیمای عبادی و معنوی، تأثیر در سیرت معنوی نمود پیداکرده و هم در سیما تجلی انقلاب اسلامی است و هم در صورت و باطن برکات فراوانی را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: رهبر عالی‌قدر انقلاب از ما خواسته تا نماز جمعه به اوج کیفیت و مطلوبیت برسد و در مسیر پیش رو کیفیت و شکوفایی دستور اصلی کار است و ازلحاظ کمی به‌اندازه کافی پایگاه نماز جمعه وجود دارد و ۹۰۰ پایگاه خود بیان‌کننده این موضوع است.

امام‌جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: ۲ شاخص اصلی برای مسیر پیش رو، اول تطبیق میزان حضور مردم در نماز جمعه بر اساس جمعیت منطقه‌ای است و اگر در منطقه‌ای تعداد نماز گذار در منطقه‌ای طی سال‌ها تغییری نکرده و یا ثابت مانده نیاز به بازنگری دارد و خلق مخاطب یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های انقلابیون است و باید ببینیم آیا از قشر خاکستری که تعبیر دقیقی هم نیست، جذب صورت گرفته است.

حاج علی‌اکبری گفت: بدترین فرض این است که در جستجوی علت فرافکنی کنیم و باید همیشه خود را متهم کنیم و فلش اتهام در این زمینه به سمت خود ماست که نیاز به بررسی عادلانه دارد و عوامل دیگر تأثیر فرعی و حاشیه‌ای دارد.

حضور جوانان در نماز جمعه شاخص مهمی است

وی ادامه داد: شاخص دوم برای مسیر پیش رو، شاخص حضور جوان در نماز جمعه است و نسبت جمعیت جوان شاخص مهمی است و نه حضورهای موسمی نوجوانان که از مدرسه هماهنگ می‌شود که البته مؤثر در یادگیری است و شاخص حضور جوان با اراده و اختیار است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: نماز جمعه در کشور بنابر نظر اکثر فقها واجب تخییری است و پیام این است که وجود این تعداد نماز جمعه و جمعیت فعلی با تمام فرازوفرودهای که در محورهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی معجزه است و با وجود تمام این عوامل شاهد نمازهای جمعه بالنده، خوش جمعیت و با ابتکار هستیم که حجت بر ما می‌شوند.

حاج علی‌اکبری در پایان خاطرنشان کرد: جایگاه ستاد برگزاری نماز جمعه در سراسر کشور فوق‌العاده مؤثر و پیش برنده در انجام این واجب الهی است و یک سرمایه بزرگی است که این جمعیت پرچم نهضت و انقلاب اسلامی را با محوریت ذکر و یاد خدا در سراسر کشور برافراشته‌اند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true