×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

رئیس ستاد اقامه نماز در جمع مدافعان حریم خانواده با بیان اینکه کوتاهی ما سبب تأسیس دیرهنگام کارخانه تولید چادر مشکی شد، گفت: افزایش ارتباطات ناسالم، رقابت‌های رنگارنگ، تشتت فکر و اندیشه، افزایش هزینه‌ها، به هم‌ریختن زندگی‌ها، ایجاد سوءظن و نارضایتی از خدا، از آثار سوء بدحجابی است.

مشکل گرانی چادر مشکی باید حل شود/ نارضایتی‌ها و نشان افکار؛ نتیجه نبود عفاف در جامعهتجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده، عصر امروز پنج‌شنبه، ۲۰ تیرماه، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز، حجت‌الاسلام گواهی، تولیت آستان مقدس حضرت صالح‌ابن موسی‌الکاظم(ع)، گرشاسبی، دبیر ستاد عفاف و حجاب منطقه شمال تهران و حضور پرشور تعداد کثیری از بانوان مدافع حریم خانواده در صحن آستان مقدس حضرت صالح‌ابن موسی الکاظم (ع) برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در این مراسم و در جمع مدافعان حریم خانواده بیان کرد: حجاب در آیات متعددی از قرآن آمده است. قرآن می‌گوید تبرج نکنید؛ برج به ساختمان‌هایی گفته می‌شود که چشمک می‌زنند خودنمایی و جلوه‌گری ممنوع است و پوشش نباید تحریک‌کننده باشد.

((چشم چران‌ها زیادند و اگر در این بین دختران و خانم‌ها هم بدحجاب شدند، راه علاقه باز شده و ارتباط‌های حرام بیشتر می‌شود. بی‌حجابی و عفاف نداشتن، چیز ساده‌ای نیست، این ارتباطات به زنا منجر می‌شود و گاهی به آنجا می‌رسید که انسان خود را می‌کشد، گاهی دیگری را می‌کشد، گاهی انسان از این روابط ضربه علمی می‌خورد. مسئله دیگر اینکه گاهی ریشه سرقت‌ها بی‌حجابی و بی‌عفتی است))

وی ادامه داد: چشم چران‌ها زیادند و اگر در این بین دختران و خانم‌ها هم بدحجاب شدند، راه علاقه باز شده و ارتباط‌های حرام بیشتر می‌شود. بی‌حجابی و عفاف نداشتن، چیز ساده‌ای نیست، این ارتباطات به زنا منجر می‌شود و گاهی به آنجا می‌رسید که انسان خود را می‌کشد، گاهی دیگری را می‌کشد، گاهی انسان از این روابط ضربه علمی می‌خورد. مسئله دیگر اینکه گاهی ریشه سرقت‌ها بی‌حجابی و بی‌عفتی است.

رئیس ستاد اقامه نماز افزود: گاهی رقابت‌های رنگارنگ حاصل از بی‌حجابی و بی‌عفتی زیاد شده و چادر کنار گذاشته می‌شود و رقابت‌های منفی گسترش می‌یابد.

مشکل گرانی چادر مشکی باید حل شود/ نارضایتی‌ها و نشان افکار؛ نتیجه نبود عفاف در جامعه
وی گفت: تشتت فکر اثر دیگر بی‌حجابی است. دانشجویی که این بی‌عفتی و بی‌حجابی‌ها را ببیند نمی‌تواند درس بخواند. اختلاط‌ها در دبیرستان و دانشگاه ضربه علمی به کشور وارد می‌کند. معنای آزادی را گاهی بلد نیستیم، معنای آزادی این نیست که یک نفر با لباس کُشتی سر کلاس بنشیند، روایت داریم اگر خواب‌آلود هستید نماز را عقب بیندازید. حتی بسیاری از این کاشی‌کاری‌های مساجد ضد اسلام است، روبروی پیش‌نماز و مردم نمازگزار نباید عکس و کاشی‌کاری باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی یادآور شد: در قرآن آمده است؛ دست مرد و زن دزد را قطع کنید؛ «وَ السَّارِقُ وَ السَّارِقَهُ فَاقْطَعُوا أَیْدِیَهُما جَزاءً بِما کَسَبا نَکالاً مِنَ اللَّهِ وَ اللَّهُ عَزیزٌ حَکیمٌ»، اما در جایی دیگر می‌گوید؛ «الزَّانِیَةُ وَالزَّانِی فَاجْلِدُوا»، براساس این آیه شریفه در زنا نقش زن بیشتر از مرد است.

((تمایل به زیبایی و تجمل از جمله خواسته‌های انسان است، اما عمر کوتاه دنیا این‌قدر ارزش ندارد آدمی عمر خود را صرف این تجملات کند. از سویی زیبایی و تجمل ظاهری یک خانم باید در خدمت شوهر او باشد، اما خانم‌هایی هم هستند که ظاهر زیبا و تجمل ظاهری خود را به صورت رایگان در اختیار نگاه دیگران می‌گذارند. حجاب، کرامت است نباید کسی زیبایی شما را رایگان ببیند. نه‌تن‌ها زمان این افراد هدر می‌رود، بلکه فقرا هم حسرت می‌خورند، چون پول کافی برای هزینه کردن برای این تجملات و رسیدن به ظاهر خود را ندارند. بی‌حجابی و بی‌عفافی باعث تأخیر در ازدواج هم می‌شود و نیز اهانت به شهداست.))

وی با تأکید بر اینکه چشم‌چرانی مردان و عفاف نداشتن زنان، زندگی‌ها را به هم می‌ریزد، گفت: آدم وقتی رنگ و لعاب‌ها را دید از خدا هم راضی نیست. زیبایی صورت یک کمال است، کمال‌های دیگری هم برای انسان وجود دارد. خانمی که فکر می‌کند چهره او زیبا نیست، باید بداند زیبایی چهره تنها یک کمال است، حافظه، فکر، اخلاق حسنه و طول عمر کمال‌های دیگر اوست. از طرفی این‌طور نیست؛ کسی که زیباست، پس زندگی خوبی هم دارد. همه کمال به زیبایی نیست. اینکه انسان از خدا راضی باشد یا نباشد مهم است.

به گفته رئیس ستاد اقامه نماز؛ از نظر اقتصادی هم بی‌حجابی و بی‌بندوباری هزینه‌بر است و نیز از نظر روحی، بی‌حجابی بستر سوءظن است. زنی که بداند شوهرش چشم‌چران است همیشه دلواپس است.

وی افزود: تمایل به زیبایی و تجمل از جمله خواسته‌های انسان است، اما عمر کوتاه دنیا این‌قدر ارزش ندارد آدمی عمر خود را صرف این تجملات کند. از سویی زیبایی و تجمل ظاهری یک خانم باید در خدمت شوهر او باشد، اما خانم‌هایی هم هستند که ظاهر زیبا و تجمل ظاهری خود را به صورت رایگان در اختیار نگاه دیگران می‌گذارند. حجاب، کرامت است نباید کسی زیبایی شما را رایگان ببیند. نه‌تن‌ها زمان این افراد هدر می‌رود، بلکه فقرا هم حسرت می‌خورند، چون پول کافی برای هزینه کردن برای این تجملات و رسیدن به ظاهر خود را ندارند. بی‌حجابی و بی‌عفافی باعث تأخیر در ازدواج هم می‌شود و نیز اهانت به شهداست.

قرائتی ادامه داد: عفاف خواسته کیست؟ ولنگاری و بی‌بندوباری خواسته کیست؟ الگوی ما کیست؟ یک خانم عفیف، حتی راه رفتن او هم عفیفانه است.

وی با بیان اینکه در دو مسئله قرآن توصیه به توجه و آموزش این دو امر به فرزندان کرده است؛ گفت: یکی نماز و دیگری حجاب است. در بین تمام واجبات خداوند غیر از این دو واجب هیچکدام را نگفته که به فرزندان خود یاد دهید. آیا اگر فردی، ۹ سال دروغ گفت، می‌تواند در سن ۹ سالگی دروغ گفتن را کنار بگذارد و راستگو باشد؟

وی افزود: دشمن در این زمینه برنامه دارد، به وسیله پیام‌های خارجی و فضای مجازی اهداف خود را دنبال می‌کند، لبیک به آنها، یعنی لبیک به آمریکا. هر چه عفت ضربه بخورد مسئولیت مؤمنان بیشتر می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز همچنین بیان کرد: ما نیز کوتاهی کردیم، دیرترین و کمترین کارخانه‌هایی که در کشور تأسیس شد، کارخانه تولید چادر مشکی بود. چادر مشکی گران است، این مشکلی است که باید حل شود.

وی افزود: برخی فکر می‌کنند همه‌جا باید چادر مشکی باشد، چادر مشکی برای خیابان است، نه کلاس درس دانش آموزان و کرسی تدریس دانشگاهی که همه دانشجویان آن دختر هستند. هیچ مرجعی نگفته چادر مشکلی واجب است یا مستحب. همه مردم دین را دوست دارند، آنجایی که دوست ندارند، به خاطر عمل ما و کسانی است که بلندگوی دین را در دست دارند.

در بخش دیگری از این مراسم همچنین گرشاسبی، دبیر ستاد عفاف و حجاب منطقه شمال تهران، گفت: یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی حفظ و تحکیم خانواده است. آن چیزی که تجلی‌دهنده آرمان‌ها است، فرهنگ اصیل اسلامی است. دشمن ما در همه عرصه‌ها تلاش کرده به سنگر فرهنگ اسلامی حمله کند. سنگر نخستین فرهنگ اسلامی هم حیا، غیرت، عفاف و حجاب است.

((مردم ایران، زنان و مردان غیور این کشور، پایبند این هستند که قانون عفاف و حجاب مبین قرآن است، اما متاسفانه برخی نهاد‌ها و دستگاه‌ها وظایف ایجابی خود را که ملزوم به انجام آن هستند، انجام نمی‌دهند. مسئولان بدانند ما قدردان دستگاه‌ها و آمران به معروف هستیم، این‌ها باید حمایت شوند. همچنین از محصولات فرهنگی حامی عفاف و حجاب حمایت بیشتری به عمل بیاید.))

وی ادامه داد: فرهنگ اسلام این پیام را به ما می‌دهد که خانواده را حفظ کنیم، دشمن تاکید اسلام بر این موضوع را به خوبی شناخته است، اگر امروز می‌بینیم که یک روز موشکی و روز دیگر دفاع از حقوق بشر و مسئله هسته‌ای را علم می‌کنند و اگر امروز آمریکایی‌ها به عهد و پیمان خود در عرصه بین‌المللی پایبند نیستند و می‌خواهند قدرت ایران را در عرصه‌های مختلف بگیرند در اصل می‌خواهند به این هدف غایی خود برسند که ما سنگر اصلی و اولیه خود را که رعایت عفاف است، از دست بدهیم. اگر به این موضوع دقت بایسته و شایسته داشته باشیم، می‌توان این مهم را دانست که دشمن این عرصه و اهمیت آن را شناخته و می‌خواهد بر روی آن اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اهداف این تجمع، گفت: ما آمده‌ایم از آرمان‌های انقلاب اسلامی در قضایای عفاف و حجاب دفاع کنیم و مستحکم بر موضوع قانون عفاف و حجاب تاکید کنیم تا مسئولان وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی و … که متولیان این امر هستند بدانند که باید قوانین عفاف و حجاب را جاری و ساری کنند.

گرشاسبی افزود: مردم ایران، زنان و مردان غیور این کشور، پایبند این هستند که قانون عفاف و حجاب مبین قرآن است، اما متاسفانه برخی نهاد‌ها و دستگاه‌ها وظایف ایجابی خود را که ملزوم به انجام آن هستند، انجام نمی‌دهند. مسئولان بدانند ما قدردان دستگاه‌ها و آمران به معروف هستیم، این‌ها باید حمایت شوند. همچنین از محصولات فرهنگی حامی عفاف و حجاب حمایت بیشتری به عمل بیاید.
در پایان مراسم تجمع مدافعان حریم خانواده بیانیه‌ای نیز قرائت شد.

یادآور می‌شود، از دیگر ویژه برنامه‌های این مراسم که به مناسبت روز عفاف و حجاب و با شعار من خانواده‌ام را دوست دارم، در صحن مقدس امامزاده صالح (ع) برگزار شد، می‌توان به برپایی مسابقه قرآنی ویژه کودکان، اجرای گروه سرود نسیم قدر اشاره کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true